Petra a David o své cestě

Celé léto se u nás neslo ve stejném duchu – práce, práce, plánování a zase práce. Za prázdniny a červen jsme potřebovali vydělat peníze na osm měsíců života v dodávce. Tohle všechno jsme podstoupili proto, abychom si splnili jeden z našich snů. Cestovat, lézt a poznávat nové kraje.

S očekáváním a lehkou nervozitou vyhlížíme datum 27. září, kdy vyrážíme. Zatím ne nijak daleko.Jedeme jen do Tisé, kde se loučíme s kamarády společným lezením na písku. Dále už pokračujeme sami. Teď už jsme na cestě měsíc a půl.

Projeli jsme šest států, navštívili několik měst a spoustu zajímavých míst a do naší cesty vstoupili lidé, na které nikdy nezapomeneme. Nejvíce vás, ale asi bude zajímat, kde všude jsme lezli. Do této chvíle jsme okusili vápno, písek i různé druhy slepenců. V Německu jsme navštívili oblasti – Steinwand a Heubach. Pokračovali jsme do Lucemburska do pískovcové oblasti Berdorf, kde jsme lezli déle než týden a zatím ji hodnotíme jako nejlepší a nejhezčí oblast, ve které jsme byli a určitě se ještě někdy chceme vrátit. Naše trasa pokračovala do Francie. Na konci října jsme se měli v Údolí řeky Tarn potkat s kamarády, kteří se k nám na týden přidali, a proto jsme museli trošku šlápnout do pedálů. Po cestě jsme se stavili v oblasti Windstein u hranic s Německem. Aby přejezd Francie nebyl tak dlouhý navštívili jsme několik oblastí. V paměti nám určitě dlouho zůstane La Cendrée. Tu, ale nikomu nedoporučujeme, neboť je celá rozchrastaná a neskutečně se drolí. Lezení v údolí řeky Ardeche nás nemile překvapilo. Byly zde pěkně ojeté cesty, ale aspoň krásně svítilo, a tak jsme něco vylezli a pak nastoupily vodní radovánky. Další oblast byla také v údolí řeky, tentokrát již Tarnu.

Navštívili jsme oblast Le Boffi. Lezení tu bylo super, ale vyhnalo nás počasí. Teploměr ukazoval pouhé tři stupně a předpověď na další dny nebyla nic moc. Rozhodli jsme se, že není na co čekat a přesouváme se do španělské Siurany, ráje lezců. Strávili jsme zde 15 dnů, navštívili několik sektorů a vylezli spoustu cest a víme, že se sem můžeme kdykoli vrátit, protože lezení tu máme ještě na další životy. Dále jsme pokračovali jenom přes kopec do menší oblasti Arbolí. Přece jen už máme dost lidí a chceme si od nich trošku odpočnout, protože v Siuraně je jich spousta!

A kam budou naše cesty směřovat dál? V nejbližších plánech je oblast Chulilla a Montanejoch, kde jsou i termální prameny, tak doufáme, že se pořádně umyjeme. 😀 Poté Costa Blanca a dál směrem k Gibraltaru přes Tarifu do Portugalska. Na cestě zpět do domoviny navštívíme a prolezeme to, co jsme nestihli po cestě tam. Francii projedeme po pobřeží až do italského Orca, abychom natrénovali spáry na léto a pak už pomaloučku domů.

Pokud byste se chtěli dozvědět víc o oblastech, které jsme navštívili, nebo navštívíme, tak koukněte na náš blog: cumiscinatripu.blogspot.com. O každé oblasti, zde najdete krátké info a naše dojmy. Pokud byste chtěli vědět ještě víc, neváhejte nám napsat. A naše prosba ke všem, co si tento článek přečtou? Pokud víte o nějaké lezecké oblasti, přírodní zajímavosti nebo kulturní památce, která by mohla být na naší trase, dejte nám o ní prosím vědět. Inspirace není nikdy dost. A kdybyste se k nám na nějakou část tripu chtěli přidat, ozvěte se a domluvíme se.

Peťa a David

Napsat komentář

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com