Poslední slanění 2017

Krátící se dny a teploty blížící se pěti stupňům svědčí o jediném – neúprosně se k nám blíží zima a s ní spojený konec venkovní lezecké sezóny. Letošní oslavy konce lezeckého roku vyšly na svátek Svatého Martina, tedy 11. listopadu.
V sobotu dopoledne se scházíme jako již tradičně pod Vysokou skálou u Štěpánova, kde Havran s Píďou, Slávou a Vojtou už od rána chystají první basecamp – zázemí pro všechny účastníky Posledního slanění.Staví se přístřešek, kdyby se náhodou počasí pokazilo, chystá se ohniště, v kotlíku brzy bublá svařák a v improvizované kuchyňce se najde i něco ostřejšího pro ty, kterým je opravdu velká zima.
 
Krátce po poledni se dělíme do družstev a pouštíme se do výstupu. O hodinu později se 14 lezců potkává na vrcholu „Štěpánky“. Nahoře pěkně fouká, takže není na co čekat, pan Bartoš nám pořizuje z protějšího svahu vrcholovou fotku a rychle slaňujeme dolů do závětří basecampu, kde vzápětí napichujeme špekáčky na pruty a za chvíli si už pochutnáváme na správném čundráckém dlabanci. Ti z nás, kteří se nepustili do zdolání celé Vysoké (ať už kvůli věku nebo nenašli dost odvahy) si ještě zkouší slanit ze štandu vybudovaném na ochozu pár metrů nad zemí, ke kterému se dá dojít po svých a pak už nastává čas poslední společné fotografie, hašení ohně a rušení celého tábora.
 
To ovšem ani zdaleka není konec celé akce, protože se přesouváme do našeho druhého basecampu – hospody U Musilů v Bystřici, kde má proběhnout společenská část celé akce. Salonek se k radosti nás všech pěkně plní, na stolech se objevují sladké i slané dobroty k pití, dřevo v kamnech tiše praská a všude panuje dobrá nálada. Gavson si pro nás připravil prezentaci ze svého tripu po Spojených státech, něco málo fotek promítám i já a Havran. S postupujícím časem a konzumací se nálada uvolňuje, volnou zábavu střídá zvuk kytar a sborový řev.
 
Když pozdě v noci neochotně opouštíme teplo a útulno hospody, je všem jasné, že poslední slanění se, stejně jako celá letošní sezona, povedlo a nezbývá nám, než se začít těšit na rok příští.
 
Díky všem, kteří se Posledního slanění zúčastnili a obzvlášť těm, kteří pomohli s organizací celé akce.
 
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com