MFOF je za námi

Vše je již uklizeno, vyúčtováno a sbaleno. Máme za sebou další Mezinárodní Festival Outdoorových Filmů, který v Bystřici organizujeme společně s městským úřadem. Letos to bylo již po sedmé, co se snažíme v našem městě představit svět adrenalinových, extrémních, ale hlavně s přírodou spjatých sportů.

Upravili jsme náš KD tak, aby atmosféra byla alespoň trochu outdoorová a návštěvník nemusel pouze konzumovat metry a metry filmových záběrů. V sále i v předsálí bylo možné si prohlédnout lyžařské vybavení od K2, kola SUPERIOR nebo kempingové vybavení značky COLEMAN. Nechyběla tradiční expozice lyží SPORTEN a samozřejmě i výstava lezeckého materiálu našeho spolku. S prezentací své činnosti se ve fotogalerii představilo i bystřické skautské středisko KLEN.

Byť je festival filmový, byl každý den obohacen besedou, a tak si návštěvníci mohli udělat představu, jak ve skutečnosti vypadá člověk, kterého mohou vidět na filmovém plátně. V pátek nás navštívil výškový horolezec Honza Trávníček a přiblížil nám svoji horolezeckou expedici na druhou nejvyšší horu světa K2. V sobotu jsme spolu s Václavem Malinským pěšky putovali po bývalé československé hranici na trase dlouhé téměř 3600km.

V sobotu dopoledne si mohl přijít každý vyzkoušet lezení na umělé stěně, chůzi po slackline nebo výstup na lanovém žebříku. Pro děti byly připraveny také dovednostní hry. Celé sportovní dopoledne bylo spjato s handicapovanými dětmi ze spolku USMĚVÁČCI a jejich návštěva ve sportovní hale, kde se vše odehrálo, byla pro všechny určitě přínosná.

Asi nemá smysl hodnotit celkovou návštěvnost, neboť v dnešní době, kdy se skoro každý den něco děje, nelze očekávat stovky lidí čekajících ve frontě na lístek. Přesto si myslím, že se celý festival v Bystřici povedl a ten, kdo měl zájem tak přišel. Za všechny, kteří se podíleli na přípravě, Všem návštěvníkům děkuji.

Fotogalerii z této akce najdete zde : https://www.lezcizvysociny.net/fotogalerie/nggallery/rok-2017/MFOF-2017

Havran

No co asi...

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com