Pozvánka na MFOF 2017

     Již 7. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů si pro všechny připravili členové oddílu HO Lezci z Vysočiny ve spolupráci s bystřickými skauty. Neváhejte a přijďte nahlédnout do světa outdooru, adrenalinu, nevšedních sportovních výkonů a zážitků, ale i do zajímavých koutů naší planety. Festival bude probíhat v kulturním domě v pátek 13. října od 17:00 a v sobotu 14. říjjna od 14:00.

     Co na vás čeká? Jak již název festivalu napovídá je pro vás připraveno promítání filmů a nejen to! Součástí doprovodného programu jsou připraveny dvě besedy. V pátek od 19 hodin nás navštíví plzeňský horolezec a cestovatel Jan „Tráva“ Trávníček. Během pěti pokusů se mu podařilo vystoupat na vrcholy pěti různých osmitisícovek. Nás seznámí s průběhem expedice na druhou nejvyšší horu světa K2, kde stanul jako pátý Čech bez použití kyslíkových přístrojů, společně s Radkem Jarošem v roce 2015. Kromě povídání o životě na úpatí hory a o problémech, které expedici v průběhu jejího konání potkaly. Dozvíte se také zajímavosti ze života pákistánských obyvatel.

     V sobotu od 17 hodin se můžete těšit na besedu s názvem 3600 km pěšky po hranicích ČSR pro dobrou věc. Cestovatel Vašek Malinský, rodák z Vysočiny, je důkazem toho, že cestováním je možné pomoci ostatním. Tentokráte se vydal na pěší pouť po hranicích bývalého Československa a celou cestu věnoval holčičce s mozkovou obrnou. Cesta o pomoci, o svobodě, o příběhu Emičky, o hranicích mezi státy, lidmi i o vztahu člověka k přírodě. Během besedy uvidíte celou řadu fotografií z českých i slovenských hor, dozvíte se řadu tipů na krásná místa a také jak se na takhle dlouhý pochod připravit a sbalit.

     V rámci festivalu představí svoji činnost místní horolezecký oddíl Lezci z Vysočiny a oddíl bystřických skautů. Kdo na festival již zavítal, v minulých letech ví, že nesmí chybět výstava kol Superior, lyží Sporten, outdoorového vybavení Coleman a sportovního vybavení K2.

     Program se, ale nebude odehrávat pouze v KD. V sobotu 14. října od 10:00 je ve spolupráci se spolkem Usměváčků (spolek Usměváčků pracuje s handicapovanými dětmi, mladými lidmi jejich rodinami a přáteli v našem městě) připraven bezplatný program ve sportovní hale. Kromě lezení na umělé stěně, chůzi na slackline a lanového žebříku si můžete vyzkoušet jaké je to žít a sportovat s handicapem.

Proto, abyste zažili dobrodružství nemusíte ven. Přijďte za námi do KD a do sportovní haly.

Těšíme se na vás. HO Lezci z Vysočiny

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com