Turecké polezení

Domlouvání, zajišťování volna a shánění materiálů je u konce a můžeme vyrazit. Kam? Čeká nás nádherná lezecká oblast Geyikbayiri nedaleko Antalye. Na cestu za dobrodružstvím se vydávám já, známá z Česka, Dominika a kamarád Alex z Rumunska. Dominika leze, ale Alex je případ sám pro sebe. Je nedotknutý jakýmkoli druhem spotu. Po té co jsem ho naučila plavat a jezdit na kole se rozhodl, že se se mnou vydá i do skal.

     Protože všichni pracujeme šest dnů v týdnu a nemáme moc času, rozhodnu se, že zvládnu tureckou dopravu a zamlouvám pro nás auto v půjčovně. Vyrážíme ve středu odpoledne a už ve čtvrtek večer musíme být zpět. Scházíme se před autopůjčovnou, všichni jsou natěšení na nové zážitky tak jdu rychle vyzvednout auto. Vše by mělo být v pohodě, auto je zamluvené, ale po příchodu na překážku je vše jinak. Mnou zamluvený Renault za 22 euro byl vypůjčen někomu jinému a pro mě auto nemají. Začínám být nervózní, ale pán telefonuje prvně jedním telefonem, potom druhým a nakonec z něj vypadne, že mi půjčí mercedes a na obrázku mi ukazuje dost luxusně vypadající bílé dlouhé a velké auto.

     Koukám na něj jako blázen, dokážete si představit, že tím přijedu do lezeckého kempu? Všichni už chceme vyrazit na cestu tak souhlasíme i s mercedesem. Pán je nadšený, že jsme se domluvili, ale po té co mu vyskládám řidičák a další papíry, vyletí jako čertík z krabičky a začne něco pokřikovat turecky. Myslím, že všichni máme štěstí, že mu nerozumíme. Zase začíná telefonovat a pak z něj vypadne, že jsem moc mladá na to, abych mohla řídit tak silný auto. Nakonec podepisuju milion papírů a odcházíme si pro auto. Dostávám Nisan, ale v automatu. Bude to sranda auto v automatu jsem nikdy neřídila a moje premiéra bude v tureckém provozu v Antalyi, jupí.

     Cesta ubíhá celkem vtipně, při každém zastavení hledám spojku a ztrácíme se jen jednou. Konečně dorážíme do Josito kempu, jednoho ze čtyř kempů, které se v oblasti nacházejí. Mimo lezeckou sezónu v kempu moc lidí není, ale i tak se seznamujeme s Rebecou a Josem, kteří už dva roky cestují po světě. Dále je tu majitel a dva Němci v důchodu. Všichni přináší nějaké jídlo a společně večeříme, povídáme si. Dostáváme spoustu tipů na to, kam jít lézt, dokonce jsem vyškemrala i průvodce. Ráno vstáváme v 5, abychom stihli něco vylézt před východem slunce. Vydáváme se do sektoru hned nad kempem, kde by měl být dlouho stín. Dost dlouho jsem nelezla tak mám trošku rozpaky, ale po první cestě cítím, že to jde a pouštím se hned do 6a, musí to frčet. Domča leze za mnou. Alex na nás dost nevěřícně kouká a říká, že se přidá až na další cestu. Třetí cesta je taky 6a a docela vypečený. Obtížnostně si cesty vůbec neodpovídají. Paráda jsem nahoře. Na této cestě dobírám Domču za mnou nahoru, je zde krásný výhled do údolí a na další sektory. Ale žádné velké kochání rychle slaňujeme, protože žhavý kotouč si pomalu říká o slovo. Rychle lezu ještě jednu pětku, z které se vyklube pěkně dlouhá cesta, je moc hezká a pohodová. Nakonec nastupuju ještě do jedné čtyřky, aby si i Alex něco vylezl na dolez už svítí a skála je neskutečně rozpálená. Nedá se ničeho dotknout, nakonec si zde věším pytel, doopravdy to nejde. Alex si vylezl pár metrů a říkal, že raději zůstane u plavání…

     Odpoledne se v kempu, setkáváme se s Rebecou a Josem, natahujeme lajnu a užíváme si spoustu srandy, nakonec našeho výletu se jdeme koupat do potoka, kde je fakt studená voda. Vůbec se mi odtud nechce, ale práce volá a mi musíme zpátky. Jedeme všichni společně i s Josem a Rebecou, které bereme na nákup. A aby cesta zpět nebyla tak nudná, když už sem se naučila řídit, potkáváme policii. Není to moc příjemný pocit, když je každý z nich vyzbrojen samopalem. Vytahuji evropský pas a všechny problémy jsou rázem vyřešeny, pravděpodobně nám popřáli hezkou cestu a pokračovali jsme dál. I když to byl hodně krátký výlet, byl super a vím, že do téhle lezecké oblasti se chci rozhodně vrátit. V sezóně tu musí být úžasná atmosféra.

     Tak kdo se na podzim přidá?

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com