Studenecké skály

     Studenecké skály se nachází nedaleko od přehrady Pastviny, poblíž obce Studené. Pokud byste se sem chtěli někdo v létě vydat můžete si na jeden až dva dny zalézt. Já navštívila skály jen na jeden den a myslím, že jsem si přelezla všechny cesty, které za to stály. Nejblíže skalám se nachází obec Studené, kde můžete nechat auto u hasičárny.

     Je zde dokonce i kohoutek s pitnou vodou a nedaleko hospoda. Od hasičárny se vydáte po modré značce do kopce až dojdete na rozcestí Horní Studencký les, kde se dáte doprava po červené, až dojdete na vrchol masivu, který tvoří místní lezeckou oblast. My začali lezení na pravé straně masivu, ale byla to chyba. Určitě je lepší začít zleva, kde jsou delší a podle mě i hezčí cesty.

     Skály jsou vysoké do 25 metrů, ale na této výšce potkáte klidně jen tři borháky, takže pro ty co se necítí, doporučuji přibalit friendy nebo vklíněnce. My lezli všechno jen s místním jištěním a bylo to v pohodě. Cesty jsou od obtížnosti 4 do 6, kterých je zde, ale opravdu málo. Tomu, kdo se sem vypraví, doporučuji cesty Fantomas a Botanická, které se nám líbily asi nejvíc ze všech.

     Průvodce není potřeba, protože cesty jsou i s obtížností popsány na skále. Na jaře roku 2017 zde proběhla brigáda, takže většina cest je očištěna. Mně se skály na jednodenní lezení líbily. Jediné čeho jsem litovala bylo to, že jsme si nevzali špekáčky na opečení. Je zde super ohniště s výhledem do krajiny. Takže špekáčky s sebou a pěkné lezení 🙂

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com