Sněžnicování ve Žďárských vrších

     Byl krásný a možná by se dalo říci, že už počasím odpovídající, jarní týden. Proto jsem se od pondělí nemohla dočkat víkendu, kdy vypadnu z Prahy a vyrazím se skupinkou bystřických lezců na pochod ve Žďárských vších. Přípravy nevypadaly nijak náročně, stačilo si pouze sehnat sněžnice, zabalit pár věcí do batohu (mělo být krásné počasí, tak proč toho tahat moc) a vyrazit.

     Když jsem se však v sobotu brzy ráno probudila, slyšela déšť kapající na střechu, neviděla ani na protější barák a boty měla mokré jen při přechodu k autu, mi bylo jasné, že jsem je dost podcenila. Auto jsme nechali v blízkosti hotelu Poslední míle a zatím bez sněžnic se vydali směrem k Malinské skále, kde jsme potkali ty statečnější z naší výpravy, kteří byli na cestě již od pátku. Celá naše výprava, složená ze 7 statečných, si nasadila sněžnice, mrkla do mapy a směřovala k Devíti skalám.

     Zprvu se mně, jako účastníci, která pouze následovala vedoucí skupinu s mapou, mohlo zdát, že se točíme v kruhu, ale počáteční nejistota ve směrech byla zažehnána a my úspěšně dosáhli prvního cíle. Celková sobotní trasa, kterou jsme zvládli za cca 7 hodin, měřila 20 kilometrů. Průměrná rychlost by se na první pohled dala přirovnat k rychlejšímu plazení, ale pokud uvážíme časté zastávky (bylo potřeba zahřát zmrzlý organismus zevnitř), výrazné převýšení a lopocení se lesem mimo turistické trasy, máme tu čest se skvělým výkonem. K večeru jsme se dostali do vesnice Tři Studně, a zde zaujali strategickou pozici v místní autobusové zastávce, která se nám zdála dostatečně outdoorová i pro tak zkušené borce. Někdo z nás ulehal do letního, někdo do mokrého spacáku a někdo díky zimě ani očka nezamhouřil, ale i tak jsme ráno vstávali s úsměvem a bez újmy na zdraví. Pokud někdo nějaké újmy utrpěl, není to autorce článku zatím známo.

     O případné ztráty doplním statistiky později. Ráno jsme zabalili všechny své věci zpět do krosen a vydali se před odejzdem posilnit do hospody ve vedlejší vesnici. Tento výlet mě obohatil nejen o spoustu zážitků a nové kamarády, ale také o zkušenost s tím, že mít méně věcí na zádech není vždycky více (pokud však nemluvím o zimě).

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com